Skip to content
Home » Kalvītis norāda, ka valdībai būtu jānodrošina līdzfinansējums un nevis jāatsakās no tiem Pasaules kausa izcīņas sacensībām Rīgā

Kalvītis norāda, ka valdībai būtu jānodrošina līdzfinansējums un nevis jāatsakās no tiem Pasaules kausa izcīņas sacensībām Rīgā

  Kā norāda Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidents Aigars Kalvītis, Rīgā gaidāmā pasaules čempionāta hokejā organizatori neprasa finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta LHF vajadzībām.

  LHF bija lūgusi tikai organizatorisku, nevis finansiālu atbalstu čempionāta rīkošanai 2022. gada 19. maijā. Tāpēc papildu valsts budžeta līdzekļi pasākuma izdevumu segšanai netika plānoti.

  “Domāju, ka tas nebūtu godīgi pret hokeju, ja citiem sporta veidiem tiek sniegta palīdzība, bet mums ne. Hokeja čempionāts būs lielākais sporta notikums pēdējos gados Latvijā, turklāt tas norisināsies ar skatītāju klātbūtni. 2021. gadā neļāva līdzjutējiem pilnvērtīgi piedalīties pasaules čempionātu, tādējādi padarot to par savā veidā slēgtu pasākumu. Šie būs īsti hokeja svētki, un esmu pārliecināts, ka valdība mūs nedrīkst atstāt bez līdzfinansējuma,” pēc otrdien notikušā LHF ikgadējā kongresa stāstīja Kalvītis.

  Lai gan Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) nav pieprasījusi finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta, tā ir nolēmusi piešķirt līdzekļus Latvijas Hokeja federācijai (LHF), lai segtu daļu no licences maksas par Pasaules čempionāta hokejā rīkošanu. Šāds lēmums tika pieņemts, ņemot vērā pasākuma nozīmīgumu sporta pasaulē un tā nozīmi Latvijā. Organizatori no valsts pieprasa 500 000 eiro licences maksas segšanai un 250 000 eiro Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) līdzmaksājumam par kongresa rīkošanu.

  “Prasām finansējumu tikai starptautiskajiem maksājumiem. Neprasām naudu, lai to tērētu mūsu organizācijas uzturēšanai. Piešķirot naudu, tas atbrīvos mūsu pašu līdzekļus, lai varētu tos ieguldīt izlasē vai čempionāta rīkošanā,” atzīmēja Kalvītis.

  LHF prezidents Aigars Kalvītis stāsta, ka agrāk valdībām bija jāsniedz rakstiskas garantijas par pasaules čempionāta rīkošanu. Tomēr, tā kā Rīgai un Tamperei bija ierobežots laiks, lai pārņemtu rīkotājtiesības no Krievijas, garantijas netika pieprasītas. Lai gan LHF uzreiz pēc čempionāta piešķiršanas vērsās Izglītības un zinātnes ministrijā, lai lūgtu līdzfinansējumu. Turnīra budžets Rīgā ir aptuveni 8 miljoni eiro, no kuriem Rīgas pašvaldība un Latvijas Olimpiskās komitejas oficiālie sponsori finansē attiecīgi 570 000 eiro un 550 000 eiro. Tomēr valsts finansējums 500 000 eiro apmērā licences maksai un 250 000 eiro apmērā IIHF kongresa līdzmaksājumam vēl nav piešķirts. Paredzams, ka atlikušie ieņēmumi 6 121 580 eiro apmērā tiks gūti no biļešu pārdošanas.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *