Latvijas U-18 hokeja izlase uzveic Norvēģiju un iekļūst ceturtdaļfinālā

Pirmdien Bāzelē notiekošā pasaules čempionāta augstākās divīzijas ceturtajā spēlē Latvijas U-18 vīriešu hokeja izlase ar rezultātu 1:0 uzvarēja Norvēģiju.

Uzvaras vārtus Latvijas izlases labā guva Toms Mots. Lai gan Latvijas izlasei jau pēc piecām sekundēm piederēja pirmais vairākums, viņiem neizdevās raidīt ripu norvēģu vārtos, lai gan lielāko daļu laika viņi pavadīja pretinieku aizsardzības zonā.

Spēli iezīmēja vairāki noraidījumi, atstājot latviešus sarežģītā situācijā. Tomēr pēdējā periodā Mots pārspēja norvēģu vārtsargu, nodrošinot uzvaru. Latvijai tagad ir trīs punkti četrās spēlēs, un ceturtdaļfinālā tā, visticamāk, tiksies ar A grupas līderi Zviedriju.

Latvijas vārtsargs Aksels Ozols aizvadīja fantastisku spēli, atvairot 19 pretinieku metienus un saglabājot nevainojamu rezultātu.

B grupā ar deviņiem punktiem vadībā ir ASV, bet Somijai un Šveicei ir pa sešiem punktiem. Norvēģijai, kas finālmačā tiksies ar Somiju, trīs spēlēs nav punktu. Ceturtdaļfināls notiks 27. aprīlī, tam 29. aprīlī sekos pusfināls, kura uzvarētāji cīnīsies par vietu elites divīzijā.