Skip to content
Home » Latvijas U-18 vīriešu hokeja izlase pasaules čempionāta spēlē Bāzelē piekāpjas Somijas vienaudžiem

Piektdien Latvijas U-18 vīriešu hokeja izlase pasaules čempionāta augstākajā divīzijā Bāzelē piedzīvoja zaudējumu 2:5 pret Somijas vienaudžiem.

Latvijas izlases labā vārtus guva Valters Niedrājs un Markus Streikišs, taču metienu attiecība 47:21 bija pārliecinoši par labu Somijai. Šis zaudējums ir jau otrais pēc kārtas Latvijas izlases zaudējums, kas turnīrā vēl nav guvusi nevienu punktu.

Latvija sākotnēji jau pēc 85 spēles sekundēm nokļuva iedzinējos, kad Rasmuss Kumpulainens panāca 1:0. Neraugoties uz Somijas pārsvaru, Latvijai izdevās noturēt rezultātu 0:1 līdz pat spēles vidum, kad Topiass Hinninens guva vārtus, panākot 2:0 Somijas labā. Pēc tam Somijas izlase ātri pēc kārtas pievienoja vēl divus vārtus, kurus guva Kaspers Haltunens un Tuomas Uronens.

Trešā perioda sākumā Latvijas izlases vārtsarga vietā stājās Linards Feldbergs, kurš nomainīja Akseļs Ozolu. Noslēdzošā perioda piektajā minūtē pēc Somijas izlases kļūdas vārtus izdevās gūt Niedrājam. Tomēr Somija ātri atjaunoja četru vārtu pārsvaru, savus otros vārtus šajā spēlē gūstot Kumpulainenam. Sešas minūtes pirms spēles beigām Streikišs guva mierinājuma vārtus Latvijas izlases labā, asistējot Pēterim Bulānam.

B grupas pirmajā spēlē Latvija ar 1:7 zaudēja ASV, savukārt Somija ar 4:2 uzvarēja Šveici. Svētdien Latvija tiksies ar Šveici, bet pirmdien ar Norvēģiju. Turnīra otrajā apakšgrupā spēlē Zviedrija, Čehija, Kanāda, Vācija un Slovākija.