Polijas hokeja izlase pēc 22 gadu pārtraukuma atgriežas elites divīzijā, Lielbritānija iegūst otro ceļazīmi, Lietuva izkrita no B grupas

Piektdien Polijas hokeja izlase izcīnīja uzvaru pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupas finālspēlē, nodrošinot atgriešanos elites divīzijā pēc 22 gadu pārtraukuma. Lielbritānija nodrošināja otro vietu elites turnīrā, savukārt Lietuva izkritīs uz B grupu.

Polija uzvarēja Rumāniju ar rezultātu 6-2 (0-1, 4-0, 2-1). Lielu ieguldījumu uzvaras izcīnīšanā deva Bartošs Fraško un Kristians Dziubinskis, kuri katrs nopelnīja trīs rezultativitātes punktus (1 vārti un 2 piespēles).

Iepriekšējās spēlēs Polija ar pārliecinošu uzvaru 7:0 sagrāva Lietuvas izlasi, cieta nelielu zaudējumu 4:5 pagarinājumā pret Lielbritāniju, triumfēja pār Itāliju 4:2 un nodrošināja pārliecinošu uzvaru 7:0 pret Dienvidkoreju.

Lielbritānija nostiprināja savu vietu elites divīzijā, izšķirošajā mačā ar rezultātu 5-3 (1-1, 3-2, 1-0) pieveicot Itāliju. Lai gan Itālija trīs reizes izlīdzināja rezultātu, tā nespēja atspēlēt Breta Perlini un Keida Nīlsona gūtos vārtus. Perlini un Nilsons katrs guva pa diviem vārtiem, ar trim rezultatīvām piespēlēm izcēlās Maiks Hamonds (1 vārti un 2 piespēles), bet Liams Kirks veica divas rezultatīvas piespēles.

Lietuva cieta zaudējumu 1:2 pret Dienvidkoreju (0:0, 1:1, 0:1). Izšķirošos vārtus guva Sihvans Kims, kurš tikai 33 sekundes pirms spēles beigām raidīja ripu tukšos vārtos.

Pirmo vietu ar 14 punktiem ieņēma Lielbritānija, bet Polija piecās spēlēs sakrāja 13 punktus. Itālijas izlase ar deviņiem punktiem ierindojās trešajā vietā, Dienvidkoreja savāca sešus punktus, Rumānija izcīnīja trīs punktus, bet Lietuvai neizdevās nodrošināt nevienu punktu.