Skip to content
Home » U-18 hokeja izlase pasaules čempionāta spēlē Bāzelē ar 1:5 zaudē Šveicei

U-18 hokeja izlase pasaules čempionāta spēlē Bāzelē ar 1:5 zaudē Šveicei

Nedēļas nogalē Latvijas U-18 vīriešu hokeja izlase piedzīvoja zaudējumu ar 1:5 pret Šveices komandu Bāzelē notiekošā pasaules čempionāta augstākās divīzijas spēlē.

Vienīgos vārtus Latvijas izlases labā guva Āriks Mateiko. Šveices izlase jau pašā sākumā izvirzījās vadībā ar Džamira Rēbera gūtajiem vārtiem 126 sekunžu laikā. Tomēr 14. minūtē Latvijas jaunieši Timo Bincli noraidījumu pārvērta vārtos, kurus pēc Kristofera Krūmiņa un Dāvida Livšica piespēlēm guva Āriks Mateiko.

29. minūtē noraidījumu nopelnīja Darels Uļjanskis, un, lai gan divu minūšu laikā šveiciešiem neizdevās gūt vārtus, trīs sekundes pēc Uļjanska atgriešanās laukumā vārtus guva Endo Meiers. Vēl divus vārtus Šveice guva 45. un 58. minūtē, attiecīgi ar Daniila Ustinkova un Briāra metieniem.

Latvija kopumā izdarīja 18 metienus pa vārtiem, savukārt Šveice izdarīja 21 metienu pa vārtiem.

Dienas otrajā mačā ASV uzvarēja Somiju ar 8:4 cīņā par pirmo vietu B grupā. ASV pēc trim spēlēm B grupā ir deviņi punkti, bet Somijai un Šveicei ir pa sešiem punktiem.

Latvija trīs mačos vēl nav guvusi punktus, bet Norvēģija vēl nav guvusi punktus divos mačos. A grupā Slovākija ar 3:4 zaudēja Kanādas jauniešiem, bet Zviedrija ar 2:0 pārspēja Čehiju. Zviedrijai trīs spēlēs ir deviņi punkti, Kanādai – seši, Čehijai – četri punkti, Slovākijai – divi, bet Vācija līdz šim divās spēlēs palika bez punktiem.

B grupas pirmajā spēlē Latvija ar 1:7 zaudēja ASV, bet otrajā ar 2:5 piekāpās Somijas vienaudžiem. Šveicieši pirmajā kārtā zaudēja Somijai ar 2:4, bet pēc tam ar 5:0 sagrāva Norvēģiju. Pēdējo B apakšgrupas spēli Latvijas izlase aizvadīs pirmdien pret Norvēģiju.

Pasaules čempionāta ceturtdaļfināli notiks 27. aprīlī, pusfināli – 29. aprīlī, bet apbalvošanas ceremonija notiks dienu vēlāk. Apakšgrupu pēdējo divu vietu ieguvēji cīnīsies par vietu elites divīzijā.