Turnīrā Kanādā Latvijas U18 hokejisti uzvar savus Zviedrijas vienaudžus

Pirmdien Latvijas U18 hokeja izlase izcīnīja pirmo panākumu Junioru A Izaicinājuma kausa izcīņā. Latvijas U18 hokeja izlase ar rezultātu 3:2 (0:2, 0:0, 2:0, 1:0) pagarinājumā uzvarēja spēcīgo Zviedrijas komandu.

Trešā perioda ievadā Latvija atradās iedzinējos ar 0:2, bet atlikušajā pamatlaika laikā latvieši guva divus vārtus un izrāva neizšķirtu. Uzvaras vārtus šajā mačā guva Toms Mots, kam šis bija otrais precīzais metiens šajā spēlē. Vēl vienu precīzu metienu šajā spēlē veica Kristers Ansons.

“Spēli iesākām neveiksmīgi. Pēc tam spēle mums ritēja uz priekšu, un trešajā periodā mums izdevās parādīt raksturu, kā rezultātā izcīnījām uzvaru,” Latvijas Hokeja federācija ( LHF ) sarunā citēja izlases uzbrucēju Raulu Ozollapu.

Savukārt valstsvienības trenera asistents Juris Ozols uzslavēja puišus par cīņassparu. “Spēles pirmās minūtes nebija labas. Vakar mums bija spēle, bet Zviedrijai bija brīvdiena. Tomēr spēle izlīdzinājās, un puiši parādīja raksturu. Cepures nost puišiem,” atzina Ozols.

14. decembrī Latvijai paredzēts (plkst. 21:00 pēc Latvijas laika) mačs ar Kanādas rietumu izlasi, bet 16. decembrī (plkst. 21:00) valstsvienība apakšgrupu turnīru noslēgs ar ASV izlasi. Četras spēcīgākās komandas kvalificēsies Pasaules junioru A Izaicinājuma turnīra pusfinālam. Piekto vietu ieņēmušajai komandai šis turnīrs beigsies.